wernisaż wystawy Wojtka Hermana
Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku wernisaż w Galerii OFF FRAME.
Rok zamkniemy prezentacją obrazów Wojtka Hermana. Wyboru dokonał Adam Kozik, dyrektor artystyczny Galerii.
„Prace Hermana oglądam bez żadnego nacisku doszukiwania się w nich ukrytych znaczeń. Ta swoboda prezentowania świata przez filtr artystycznej wrażliwości malarza jest mi bardzo bliska" mówi Kozik.
 
Na wystawie zobaczymy prace z ostatnich 3 lat, a także dwie z wcześniejszego okresu, kiedy to powstał cykl obrazów malowanych na płótnie, bez krosien.
Wojtek Herman to absolwent krakowskiej ASP z 1979 roku. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych. 
Jak sam mówi, „malarstwo to kwestia sprawy, jaką mam ze światem, głównie tym najbliższym lub peryferyjnym, w którym tkwią wielkie rzeczy o niemedialnym znaczeniu. Także rzeczy, które poprzez obraz mogą mówić coś więcej niż to, co istniejące.
Próby dotarcia do tych miejsc/przestrzeni wymagają, zależnie od tego w jakim kierunku podjęte będą poszukiwania, odmiennego podejścia, odmiennej formy, techniki, sposobu położenia farby, duktu pędzla. 
Nie można też bagatelizować przeróżnych autorskich zabiegów w rodzaju przyjmowania różnych pozycji ciała, wygibasów, skradania się do płótna z napiętą czujnością tak, aby nie spłoszyć wydawałoby się trafnej intuicji, to znów odchodzeniem od sztalug z rezygnacją, niesmakiem i niewiarą we własne możliwości, resetowania się innymi zajęciami i powrotami do pracy przerywanej 
co jakiś czas czynnościami przypominającymi zabiegi szamana. 
Może to dziwne, ale pomimo intelektualno-emocjonalnego zaangażowania w proces twórczy, namalowane obrazy odpadają ode mnie niczym kolejne skóry w procesie nieustannego linienia i po niedługim czasie znajduję je jako efekt pracy kogoś
innego, choć o moim imieniu i nazwisku.
Akt twórczy ustanawia nowy byt i przekreśla go dla autora, gdy tylko staje się przeszłością."
Do zobaczenia w 15 grudnia w piątek o godz. 19.00 w Galerii OFF FRAME przy ul. Krakowskiej 41.
off-frame-gallery

Our webstore uses cookies to offer a better user experience and we recommend you to accept their use to fully enjoy your navigation.

Accept More info Reject